Antalya geçen yılı 1 ayda çıkardı!

Antalya geçen yılı 1 ayda çıkardı!

Rusya'nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, şehri ziyaret eden Rus turist sayısında ciddi bir artış yaşandığını vurgulayarak, yalnızca Mayıs ayında şehri 500 bin turistin ziyaret ettiğinii, bu rakamın geçen yıl şehre gelen tüm sayısı domine ettiğini belirtti.

21 Haziran 2017 - 00:32

Kazakistan'ın Anatlya Başkonsolosu Baurzhan Abdrahkmanov ise yaklaşık 450 bin Kazak tatilcinin Antalya'ya geleceğini vurgulayarak, deniz yaşanacak olası boğulma vakalarına karşılık cankurtaran sayısının artırılmasını gerektiğini belirtti. Rusya'nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza ve Kazakistan Antalya Başkonsolosu Baurzhan Abdrakhmanov yaptıkları toplantıda her iki ülke vatandaşlarının da Antalya'da huzurlu ve güvenli bir tatil geçirmeleri ve yaşanacak olumsuzluklara karşı alabilecekleri önlemleri tartıştı.

Bu yıl Antalya'yı ziyaret eden Rus turist sayısında ciddi bir artış yaşanadığını vurgulayan Rogoza, yalnızca Mayıs içinde 500 bin turistin geldiğini, bu sayının geçen yıl toplamda şehri ziyaret eden turist sayısını domine ettiğini belirtti. Geçtiğimiz yıl Antalya'yı 480 bin Rus turist ziyaret etmişti. 

Rus vatandaşların Antalya'daki güvenlikleri adına valilik ve emniyet birimleri ile sürekli olarak irtibatta olduklarını belirten Rogoza, turizm sektörü ile beraber ekonominin diğer alanlarının geliştiğini, Antalya'daki rus menşeili yatırımların artmasını beklediklerini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Casino