Atatürk Havalimanı’nda alarm!

Atatürk Havalimanı'nda alarm!

Florya ve çevresinde çocukların gökyüzüne bıraktığı uçan balonlar İstanbul Atatürk Havalimanı'nda kısa süreli krize neden oldu. Balonlar havalimanı pistinin üzerine kadar geldi, bir Türk Hava Yolları uçağı havalanamadı.

12 Haziran 2017 - 17:36 - Güncelleme: 12 Haziran 2017 - 18:14

 

Havalimanı yakınında uçurulan uçurtmalar ve balonlar uçakların korkulu kabusu olmaya devam ediyor. Kazaya sebebiyet verebilen uçurtma ve balonlar uçakların gecikmeli olarak kalkmasına neden oluyor.

Emniyet güçlerini sık sık teyakkuza geçiren balon olayı son olarak Cumartesi günü yaşandı. Florya'da çocuklar tarafından gökyüzüne bırakılan uçan balonlar Atatürk Havalimanı'nda kısa süreli krize yol açtı. Pist üzerine kadar gelen balonlar, saat 15:37'de dış hat uçuşu gerçekleştirecek olan bir Türk Hava Yolları uçağının kalkışını engelledi. Uçak pilotu, Uçuş Kontrol Merkezi ile bağlantıya geçerek söz konusu olayı bildirdi.

Pilot, pistin tam üstünde 7-8 adet, birbirine bağlı balon bulunduğunu ve kalkış yapamadıklarını kaydetti. Uçuş güvenliğini tehlikeye atmamak adına balonların geçmesini bekleyen pilot, balonlar pisti terk ettikten sonra havalanabildi. 

Pist ve çevresinde bulunan kuş sürüleri, balonlar, uçurtmalar zaman zaman uçakların motorlarına takılarak, motorları bozabiliyor. 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Casino