Avşa Adası’nda boş oda yok!

Avşa Adası'nda boş oda yok!

Üç gün sürecek olan Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla, büyük illere yakın bulunan Avşa Adası'nda doluluk oranları %100'e yaklaştı. Adada yer kalmadığı belirtiliyor.

20 Haziran 2017 - 23:41

Balıkesir'in Marmara İlçesi'ne bağlı bulunan Avşa Adası'nda otel ve pansiyonların doluluk oranları %100'e yaklaştı. Büyük illere yakın bir lokasyon olan Avşa Adası Ramazan Bayramı tatili için en çok tercih edilen yerlerden biri oldu. Ramazan Bayramı tatilini büyük umutlarla bekleyen turizmciler ise, yerli turist yoğunluğu için hazırlıklarını tamamladı.

Avşa Otel, Motel, Apart ve Pansiyoncular Derneği Başkanı Metin Akın, Ramazan Bayramı tatilinden epey umutluk olduklarını belirterek, rezervasyonlar dikkate alındığında adada yer alan bütün otellerin ve pansiyonların neredeyse tamamen dolduğunu, bayramda çok ciddi bir kalabalığın adaya geleceğini kaydetti.

Avşa Otel, Motel, Apart ve Pansiyoncular Derneği Başkanı Metin Akın, kış nüfusu 2.500 olan adada bayram boyunca günlük olarak yaklaşık 80 bin kişiye hizmet vereceklerini, nüfusun 30 katından fazlasını ağırlayacaklarını ifade ederken, adayı en çok İstanbullu tatilcilerin tercih ettiğini, ardından Trakya bölgesindeki illerin geldiğini vurguladı. 

Geçtiğimiz yıl Avşa Adası'nda bayram dolayısıyla kıtlık yaşandığı haberlerinin asılsız olduğunu vurgulayan Metin Akın, adada birçok market zincirinin bulunduğunu, kıtlık yaşanmasının mümkün olmadığını kaydetti.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Casino