Emniyet Genel Müdürlüğü’nden uyarı: En çok kaza burada...

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden uyarı: En çok kaza burada yaşanıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, kazaları önleyici çalışmaları kapsamında, en çok bayramda yaşanan trafik kazalarının önüne geçebilmek adına araştırmalarına devam ediyor. EGM tarafından, kazaların en çok yaşandığı 36 nokta belirlenerek, il emniyet müdürlüklerine gönderildi.

20 Haziran 2017 - 13:56

2008 ve 2016 yılları arasında, Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinde, şehirlerarası yollarda 15 bin 336 trafik kazası yaşanırken, bu kazalarda 1.137 kişi yaşamını yitirdi, 44 bin 491 kişi ise yaralandı.

Çoğunlukla dini bayramlarda, bayramı memleketinde ya da tatil lokasyonlarında geçirmek isteyen vatandaşların yoğun bir şekilde yola çıkması nedeniyle trafikte istenmeyen olaylar yaşanabiliyor.

Buna paralel olarak, rotasına hızlıca ulaşmak isteyen kimi sürücülerin trafik kurallarını ihlal etmeleri sebebiyle çok sayıda trafik kazası yaşanıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada, bayram tatillerinde yaşanan kazaların yoğunluk gösterdiği 36 kara nokta tespit edildi. Uzmanlar tarafından yapılan çalışma dahilinde 6 adet kara noktayı içeren İstanbul ilk sırada, 5 kara noktayı  içeren Kocaeli ikinci sırada yer alırken, bu illeri 4 kara nokta ile Ankara ve 3 kara nokta ile Bolu takip etti.

Bu incelemelere ilişkin olarak gerekli önlemlerin alınması için il emniyet müdürlüklerine uyarı gönderildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Casino