Londra’da namazdan çıkanlara terör saldırısı: Ölü ve...

Londra'da namazdan çıkanlara terör saldırısı: Ölü ve yaralılar var!

Londra'da yer alan Findbury Park Camii yakınlarında bir kamyonet yayaların arasına dalarak birçok kişiyi ezerken, olayda bir kişi hayatını kaybetti, on kişi ise yaralandı. Şehirde terör alarmı verildi. Olayla alakalı olarak bir kişi tutuklandı. Şehrinde kuzeyinde bulunan cami yakınlarında gerçekleşen olayın teravih namazı sonrası Müslümanları hedef aldığı belirtilirken, Başbakan Theresa May, olayın muhtemel bir terör saldırısı olduğunu açıkladı.

19 Haziran 2017 - 17:21

Londra Metropolitan Polisi'nin paylaştığı verilere göre, başkanet Lonra'nın kuzey kesiminde bulunan Finsbury Park yakınlarında, Galler'den kiralandığı öğrenilen bir kamyonet, cami yakınlarındaki yayaları arasında daldı. Londra polisi, Finsbury Park'taki olaya ilişkin olarak bir kişinin tutuklandığını kaydederkeni olayın gerçekleştiği lokasyona çok sayısı polis ve ambulans ekibi sevk edildi. Bir kişinin hayatını kaybettiği saldırıdı, on kişi yaralandığı belirtiliyor.

Finsbury Park Camii İmamı Muhammed Kozba, teravih namazına katılımın sürekli olarak yoğun olduğunu, her akşam yüzlerce kişinin camiye geldiğini ve olayın terör saldırısı olarak tanımlanması gerektiğini belirtti. Kozba, teravih namazından çıkan kişilerin kasıtlı olarak hedef alındığını kaydetti.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan ise İngiltere'nin hoşgörü, özgürlük ve saygı gibi değerlerine doğrudan bir saldırı yapıldığını vurguladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Casino