Marmaris’te aynı oda onlarca kişiye satıldı!

Marmaris'te aynı oda onlarca kişiye satıldı!

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde bulunan bir otele internet ve telefon yoluyla rezervasyon yaptıran 50 aile, otele geldiğinde şok yaşadı. Aynı odalar onlarca aileye birden satılmıştı. Polis, otelin işletmecisi S.G.'yi bulmak için çalışma başlattı.

24 Haziran 2017 - 07:07

İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Ordu, Diyarbakır gibi bazı illerden 50 aile, Ramazan Bayramı tatilini geçirmek için Marmaris'in İçmeler Mahallesi'nde bulunan 4 yıldızlı bir otele, kişi başı her şey dahil 95 TL olmak üzere rezervasyon yaptırdı. Otele geldiklerinde aynı odanın onlarca kişiye satıldığını öğrenin aileler kapıda kaldı. Otel lobisinde ve bahçesinde toplanan aileler otel yetkilileri ile görüşmelerine karşın sonuç alamayınca polise giderek şikayetçi oldu.

Yaşanan skandal ile beraber Ege Turistik Otelciler Birliği Müdürü Cahit Sarıbey, otele gelerek mağdur aileler ile görüştü. Bayram tatili için yaklaşık 2 bin kişinin ücreti karşılığında rezervasyon yaptırdığı, aynı odanın neredeyse 10 aileye birden satıldığı öğrenildi. Kaçak olduğu iddia edilen otel işletmecisi S.G.'nin yakalanması adına emniyet güçleri çalışma başlattı.

Konuya ilikşin açıklama yapan Ege Turistik Otelciler Birliği Müdürü Cahit Sarıbey, akşam saatlerinde ardı ardına telefon aldıklarını, söz konusu otelin birlik üyesi olmadığını ancak Marmaris'in saygınlığı adına seferber olduklarını kaydetti. Sarıbey, mağduriyetin giderilmesi adına çevrede bulunan diğer oteller ile görüşmek yaptıklarını, mağdur konukların dilerlerse cuzi fiyatlar karşılığında bu otellerde konaklayabileceklerini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Casino